Infineon IPL60R105P7AUMA1
Trans Mosfet N-ch 600V 33A 4-PIN Vson Ep T/r
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Infineon IPL60R105P7AUMA1.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet14 páginasHace 0 años
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-30.99%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
EE Concierge
SímboloFootprint
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginGermany, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2017-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descripciones
Descripciones de Infineon IPL60R105P7AUMA1 suministradas por sus distribuidores.
Power Field-Effect Transistor, 600V, 0.105ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
Infineon NMOSFET + CoolMOS P7, Vds=650 V, 100 A, ThinkPAK 8 x 8, , 5
Optimized superjunction MOSFETs merging high energy efficiency with ease-of-use, PG-VSON-4, RoHS
Infineon SCT
Infineon MOSFET IPL60R105P7AUMA1
600V, 0.105OHM, N-CHANEL POWER M
Mosfet, N-Ch, 600V, 33A, Vson; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:33A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(On):0.085Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:3.5V; Power Dissipationrohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPL60R105P7AUMA1
The 600V CoolMOS™ P7 superjunction (SJ) MOSFET is the successor to the 600V CoolMOS™ P6 series. It continues to balance the need for high efficiency against the ease-of-use in the design process. The best-in-class R onxA and the inherently low gate charge (Q G) of the CoolMOS™ 7th generation platform ensure its high efficiency.