Infineon IPB22N03S4L15ATMA1
30V, N-Ch, 14.6 mΩ max, Automotive MOSFET, D2PAK, OptiMOS™-T2, PG-TO263-3, RoHS
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Infineon IPB22N03S4L15ATMA1.
IHS
Datasheet9 páginasHace 19 años
iiiC
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
EE Concierge
SímboloFootprint
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-02-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-03-31
LTD Date2023-09-30
Componentes relacionados
Trans MOSFET N-CH 30V 20A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
onsemiFDB8878
30V,48A, 14 OHM NCH LOGIC LEVEL POWER TRENCH MOSFET
onsemiFDB6030L
Trans MOSFET N-CH 30V 48A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
onsemiNDB603AL
Trans MOSFET N-CH 30V 25A 3-Pin(2+Tab) TO-263AB
onsemiFDB6690S
30V/20V, 15.5/23MO, NCH, SINGLE, TO263, 500A GOX, PTI
Trans MOSFET N-CH 30V 59A 3-Pin D2PAK T/R - Tape and Reel
Descripciones
Descripciones de Infineon IPB22N03S4L15ATMA1 suministradas por sus distribuidores.
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 30V 22A Automotive 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Power Field-Effect Transistor, 22A I(D), 30V, 0.0146ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-263AB
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; Automotive AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green product (RoHS compliant); Ultra low Rds(on); 100% Avalanche tested | Benefits: world's lowest RDS at 30V (on); highest current capability; lowest switching and conduction power losses for highest thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; Optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: OptiMOS-T2 30V addresses all kind of EPS motor control, 3-phase and H-bridge motors, HVAC fan control, electric pumps, etc. especially in combination with PWM control.; Thus OptiMOS-T2 30V products based on Infineons advanced trench technology will be the benchmark for next generation of automotive applications in energy efficiency, CO2 reduction, e-drives.