Infineon BSF030NE2LQXUMA1
Trans Mosfet N-ch 25V 24A 6-PIN Wdson T/r
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Infineon BSF030NE2LQXUMA1.
IHS
Datasheet13 páginasHace 14 años
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
EE Concierge
SímboloFootprint
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-05-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-07-15
LTD Date2023-12-15
Componentes relacionados
Power MOSFET, N Channel, 25 V, 100 A, 0.002 ohm, TDSON, Surface Mount
onsemiFDMS7560S
N-Channel 25 V 30 A 0.00145 ohm SMT PowerTrench SyncFET Mosfet Power 56
onsemiFDMS7578
N-Channel Power Trench® MOSFET 25V, 60A, 5.8mΩ
InfineonIRF8252PBF
2.5W(Ta) 20V 2.35V@ 100¦ÌA 53nC@ 4.5 V 1N 25V 2.7m¦¸@ 25A,10V 25A 5.305nF@13V SOIC-8
Trans MOSFET N-CH 25V 23A 8-Pin TSDSON EP T/R
onsemiFDMS7676
Single N-Channel 30 V 2.5 W 44 nC Silicon Surface Mount Mosfet - POWER 56-8
Descripciones
Descripciones de Infineon BSF030NE2LQXUMA1 suministradas por sus distribuidores.
MOSFET N-Ch 25V 75A CanPAK-2 SQ OptiMOS
Power Field-Effect Transistor, 75A I(D), 25V, 0.0041ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
MOSFET N-Ch 24A 25V OptiMOS WDSON6
RS APAC
BSF030NE2LQ Infineon Technologies
With the OptiMOS™ 25V product family, Infineon sets new standards in power density and energy efficiency for discrete power MOSFETs and system in package. Ultra low gate and output charge, together with lowest on-state resistance in small footprint packages, make OptiMOS™ 25V the best choice for the demanding requirements of voltage regulator solutions in servers, datacom and telecom applications. Available in halfbridge configuration (power stage 5x6).
MOSFET, N-CH, 25V, 75A, WDSON-2; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 75A; Drain Source Voltage Vds: 25V; On Resistance Rds(on): 0.0025ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 2V; Powe