Idec ALFD29920DN-G-24V
Switch Push Button N.O. DPST Flush Round Button 10A 440VAC 220VDC Momentary Contact Screw Panel Mount
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Idec ALFD29920DN-G-24V.
IHS
Datasheet30 páginasHace 14 años
Newark
Electro Sonic
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Introduction Date2012-10-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Descripciones
Descripciones de Idec ALFD29920DN-G-24V suministradas por sus distribuidores.
PUSHBUTTON, TWTD SERIES, 30MM, EXT W/SHROUD, ILLUM, 2NO, MOM, 24VAC/DC, GREEN
Pushbutton, Mom, Grn, Ext, 24V Direc Full Voltage, 30mm Mounting, LED 2NO Contact Blocks, W/Full Shroud
ALFD29920DN-G-24V - IDEC ALFD29920DN-G-24V, TWTD LED PB
SWITCH, INDUSTRIAL PUSHBUTTON, 30MM; Con; SWITCH, INDUSTRIAL PUSHBUTTON, 30MM; Contact Configuration:DPDT; Switch Operation:(On); Contact Voltage AC Nom:600V; Contact Voltage DC Nom:220V; Contact Current Max:10A; Actuator Style:Round-Extended; Actuator / Cap Color:Green