HIROSE ELECTRIC DF62B-6EP-2.2C
[SignalBee™]2 X 2.2mm Pitch, Wire-to-Wire Connector for Small Spaces, -35 ℃ to 105 ℃, RoHS
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para HIROSE ELECTRIC DF62B-6EP-2.2C.
IHS
Datasheet19 páginasHace 2 años
Future Electronics
element14 APAC
Master Electronics
TME
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+482%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
Footprint
3DDescargar
TraceParts
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2014-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Componentes relacionados
HIROSE ELECTRICDF62B-5EP-2.2C
5 Positions 2 Row 2.2 mm Pitch Black Male Pin Housing Rectangular Connector
TE Connectivity826925-3
Conn Unshrouded Header HDR 6 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-HoleCarton
TE Connectivity826632-3
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 6 Contacts, Through Hole Straight, AMPMODU MOD II
HIROSE ELECTRICA3C-6P-2DSA
Conn Unshrouded Header HDR 6 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Automotive Bag
6pin 2.54mm 2 2.54mm Breakaway,Header,Push-Pull 3A 380nm SMD,P=2.54mm 7.62mm*5.08mm*7mm
Descripciones
Descripciones de HIROSE ELECTRIC DF62B-6EP-2.2C suministradas por sus distribuidores.
Hirose SCT
6 Positions 2 Row 2.2 mm Pitch Black Male Pin Housing Rectangular Connector
Conn Housing PL 6 POS 2.2mm ST Cable Mount Pack
Avnet Japan
2.2mm 2 2mm P=2.2mm Housings (Wire To Board / Wire To Wire ) ROHS
Headers & Wire Housings 6P PLG SLIM INLN CON BLACK, STANDARD
Plug Connector Housing, Pbt; Product Range:Df62 Series; Gender:Plug; No. Of Positions:6Ways; Pitch Spacing:2.2Mm; For Use With:Df62 Series Pin Contacts; Svhc:No Svhc (15-Jan-2019) Rohs Compliant: Yes |Hirose/hrs DF62B-6EP-2.2C