HIROSE ELECTRIC DF1BZ-2P-2.5DSA
CONN HEADER VERT 2POS 2.5MM / Connector Header Through Hole 2 position 0.098" (2.50mm)
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para HIROSE ELECTRIC DF1BZ-2P-2.5DSA.
Electro Sonic
element14 APAC
Tendencia de 3 meses:
-13.92%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
SnapEDA
Footprint
3DDescargar
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Componentes relacionados
TE Connectivity177537-2
Board Connector, 2 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal, Plug
2.00mm Pitch Wire-to-Board Header, Vertical, 2 Circuits, with Kinked PC Tail
TE Connectivity2132415-2
Conn Shrouded Header HDR 2Power POS 2.5mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag
2.50mm Pitch SPOX™ Header, Shrouded, In-line Footprint, 2 Circuits, White
HIROSE ELECTRICDF1B-2P-2.5DSA(01)
Descripciones
Descripciones de HIROSE ELECTRIC DF1BZ-2P-2.5DSA suministradas por sus distribuidores.
1x2P 2P 1 Tin 2.5mm 2 -35℃~+85℃ Brass Direct Insert Plugin,P=2.5mm Wire To Board Connector ROHS
Conn Shrouded Header HDR 2 POS 2.5mm Solder ST Thru-Hole Pack
2 Position Single Row 2.5 mm Pitch Through Hole Male Pin Header
Headers & Wire Housings 2.5MM V SNG ROW HDR 2P THRU-HOLE TIN
[SignalBee™]2.5mm Pitch Connectors for Discrete Wire (UL/CSA Certified), 3.0 A, -35 to 85 ℃, RoHS
Hirose SCT
Wire to Board Connectors 1x2P Direct Insertion P:2.5mm
2pin 2.5mm 1 Header,Push-Pull 3A 1¦Ìm 7.5mm*5.7mm
Conn, Hdr, 2Pos, 1Row, 2.5Mm; Connector Systems:Wire-To-Board; Pitch Spacing:2.5Mm; No. Of Rows:1Rows; No. Of Contacts:2Contacts; Contact Termination Type:Through Hole Straight; Product Range:Df1B; Connector Shroud:Shrouded Rohs Compliant: Yes |Hirose/hrs DF1BZ-2P-2.5DSA