HIROSE ELECTRIC DF13-2P-1.25DSA
Conn Shrouded Header (3 Sides) HDR 2 POS 1.25mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bag
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para HIROSE ELECTRIC DF13-2P-1.25DSA.
IHS
Datasheet1 páginasHace 11 años
Newark
Sager Electronics
Hirose SCT
TME
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
SnapEDA
3DDescargar
TraceParts
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Componentes relacionados
PicoBlade 53047 2-Position Shrouded Header Male Blade 0.049" (1.25mm) Natural Through Hole
TE Connectivity292207-2
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 2 POS 1.5mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Box/Tray
Amphenol Communications Solutions10114831-10102LF
1.25mm Wire-to-Board Connector System WAFER THROUGH HOLE RIGHT ANGLE, 2 POSITIONS, TIN PLATING
Conn Unshrouded Header HDR 2 POS 1.27mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk
Through-Hole Micro Header Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. HTMS-102-02-T-S
Through-Hole Micro Header Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. HTMS-102-02-T-S-RA
Descripciones
Descripciones de HIROSE ELECTRIC DF13-2P-1.25DSA suministradas por sus distribuidores.
[SignalBee™]1.25mm Pitch Miniature Crimping Connector (UL Certified), -35 ℃ to 85 ℃, RoHS
Hirose SCT
Headers & Wire Housings 1.25MM V PCB HEADER 2P THRU-HOLE TIN
DF13 Series Single Row 1.25 mm Pitch Straight Through Hole Pin Head Connector
Detent Lock,Header 1 2pin Male Pin 4.15mm*3.4mm
Board Connector, 2 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, 0.049 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Receptacle
Conn, Hdr, 2Pos, 1Row, 1.25Mm; Connector Systems:Wire-To-Board; Pitch Spacing:1.25Mm; No. Of Rows:1Rows; No. Of Contacts:2Contacts; Contact Termination Type:Through Hole; Product Range:Df13; Connector Shroud:Shrouded |Hirose/hrs DF13-2P-1.25DSA