HIROSE ELECTRIC DF1-8S-2.5C
Connector Wire to Board Shrouded Receptacle 8 Position 2.5mm Crimp Straight Cable Mount
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para HIROSE ELECTRIC DF1-8S-2.5C.
IHS
Datasheet7 páginasHace 8 años
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Cadena de suministros
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2025-11-30
LTD Date2026-11-30
Componentes relacionados
Connector Housing Female 2 Position 2.5 mm Crimp Straight Cable Mount SPOX™
2.00mm Pitch MicroBlade Wire-to-Wire Crimp Terminal, Female, 24-30 AWG, Bag
TE Connectivity316087-1
CIRCULAR CONNECTOR, 2.5 SIGNAL D/LOCK CAP HSG 3P SIGNAL DOUBLE LOCK SERIES
Board Connector, 5 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, Wire Terminal, Plug
Amphenol Communications Solutions65474-002LF
Mini-Jump , Single Row, 2 Positions, 2.54mm (0.100in) Pitch
Amphenol Communications Solutions47649-000LF
PV® Wire-to-Board Connector System, 2.54mm Pitch, Wire to Board, Crimp-to-Wire Receptacle
Descripciones
Descripciones de HIROSE ELECTRIC DF1-8S-2.5C suministradas por sus distribuidores.
2.5mm Pitch Connector for Discrete Wire Connection, -30 ℃ to 85 ℃, RoHS
Hirose SCT
Conn Socket Strip RCP 8 POS 2.5mm Crimp ST Cable Mount
Board Connector, 8 Contact(s), 1 Row(s), Female, 0.098 inch Pitch, Crimp Terminal, Locking, Black Insulator