Hammond 1422N4D12F
NEMA 4 Double Door Floormount Enclosure with Panel 60 x 60 x 12 Steel/Gray
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Hammond 1422N4D12F.
Master Electronics
Datasheet1 páginasHace 0 años
RS (Formerly Allied Electronics)
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Componentes relacionados
Hammond1422D12F
NEMA 12 Double Door Floormount Enclosure with Panel 60 x 60 x 12 Steel/Gray
Hammond1422D16
Floor Mount Enclosure 60.13 in. H x 60.06 in. W x 16.69 in. D NEMA 12 Steel ANSI 61 Gray
Hammond1422E12F
Floor Mount Enclosure 72.13 in. H x 60.06 in. W x 12.69 in. D NEMA 12 Steel ANSI 61 Gray
Descripciones
Descripciones de Hammond 1422N4D12F suministradas por sus distribuidores.
ENCLOSURE-NEMA 4 TWO DOOR ANSI 61 GREY STEEL FLOORMOUNT WITH INNER PANEL&12" FT
ENCLOSURE, FLOOR MOUNT, STEEL, GRAY; Enclosure Type:Floor Mount; Enclosure Material:Steel; External Height - Metric:1.53m; External Width - Metric:1.53m; External Depth - Metric:322mm; IP Rating:IP66; Body Color:Gray RoHS Compliant: Yes