Amphenol Communications Solutions HFW20R-1STAE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 20 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
_legacy Avnet
Datasheet8 páginasHace 18 años
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
Footprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-02-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2016-12-31
LTD Date2017-02-15
Componentes relacionados
Conn FFC/FPC Connector SKT 18 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
HIROSE ELECTRICDF19G-20S-1F-GND(05)
Conn FPC Connector SKT 20 POS 1mm Crimp ST SMD
Amphenol Communications SolutionsSFW16R-1STAE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 16 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW15R-1STAE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 15 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Molex 52610-1472 FFC & FPC Connectors, 1.0 FPC Zif Smt Hsg Assembly, 14 Circuit, Embstppkg
Easy-On FFC/FPC Connector, 1.00mm Pitch, Slider Series, Vertical, 5.75mm Height, 15 Circuits, Gold Plating
Descripciones
FFC/FPC Connector, 20 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal
HFW20R-1STAE1LF-FFC/FPC CONN FFC / FPC SYSTEMS
1.00mm Flex Connector, HFW-R series, 20 Position, Down Side Contact, Side Entry Surface Mount Non-ZIF Connector, Lead Free, Gold Plate Terminals.