Eaton SS-5H-2.5A-BK
2.5A Radial T Non-Resettable Wire Ended Fuse, 300 V ac | Eaton Electronics SS-5H-2-5A-BK
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Eaton SS-5H-2.5A-BK.
TME
Datasheet5 páginasHace 4 años
IHS
element14 APAC
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-65.49%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.10.00.40
Introduction Date2011-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Littelfuse0208003.MXEP
Fuse Subminiature Fast Acting 3A 350V Axial 5 X 15mm Glass Bulk CE/PSE/cULus
Bel Fuse0697W3150-01
Electric Fuse, Time Lag Blow, 3.15A, 350VAC, 72VDC, 100A (IR), Through Hole, MICRO
Bel Fuse0697H3150-01
Electric Fuse, Time Lag Blow, 3.15A, 350VAC, 72VDC, 150A (IR), Through Hole, MICRO
Bel Fuse0697W3150-02
Littelfuse02200007MXP
Fuse Miniature Slow Blow Acting 3A 350V Holder Cartridge 5 X 15mm Glass Bulk CSA/UL
Littelfuse0447003.YXP
447 Series Fast-Acting 350 V 3 A 10.92 x 8.76 mm Through Hole EBF Fuse
Descripciones
Descripciones de Eaton SS-5H-2.5A-BK suministradas por sus distribuidores.
Electric Fuse, Time Delay Blow, 2.5A, 300VAC, 100A (IR), Through Hole
Fuse Subminiature 2.5A 250V Slow Blow 2-Pin Radial Through Hole Bulk
Fuse, PCB Leaded, 2.5 A, 250 VAC, SS-5H, Time Delay, Radial Leaded
300V 40.3A2S 100A Board Mount (Cartridge Style Excluded) 2.5A 8.5mm*4.3mm*8.55mm
Fuses with Leads (Through Hole) 250V 2.5A SS-5H RADI AL TD FUSE
Fuse Subminiature Slow Blow Acting 2.5A 250V/300V Radial 8.5 X 4.3 X 8.55mm Plastic Bulk CQC/KC/PSE/TUV/cULus
FUSE BOARD MNT 2.5A 300VAC RAD
SS-5H RADIAL TD FUSE BULK PACK
FUSE, RADIAL, 2.5A, TIME DELAY, 250V; Voltage Rating V AC:250V; Fuse Current:2.5A; Breaking Capacity:100A; Blow Characteristic:Time Delay; Fuse Size Metric:8.5mm x 4.3mm x 7.85mm; Fuse Case Style:Radial Leaded; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Fuse Mounting:Through Hole; MSL:MSL 1 - Unlimited