Eaton DRQ73-R33-R
Inductor Power Shielded Drum Core 0.306uH/1.224uH 20% 100KHz Ferrite 6.19A/3.1A 7.4mOhm/29.6mOhm DCR T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Eaton DRQ73-R33-R.
IHS
Datasheet10 páginasHace 9 años
Datasheet8 páginasHace 19 años
Sager Electronics
Tendencia de 3 meses:
-50.76%
Componentes relacionados
Murata Power SolutionsFDSD0412-H-R33M=P3
Inductor Power Shielded Wirewound 0.33uH 20% 100KHz Metal 6.4A 0.019Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 0.33uH 20% 1MHz Metal 5.1A 0.019Ohm DCR 1008 T/R
Wurth Elektronik744383360033
FIXED IND 330NH 5.5A 17 MOHM SMD
Inductor Power Shielded Wirewound 330nH 20% 100KHz Metal 770mA 14mOhm DCR 1515 T/R
Ind Power Shielded Wirewound 0.33uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 20A T/R
Fixed Inductor Nonstandard 330nH ±20% 46A 0.8mΩ 90MHz 10@100kHz
Descripciones
Descripciones de Eaton DRQ73-R33-R suministradas por sus distribuidores.
General Purpose Inductor, 0.33uH, 20%, 4 Element, Ferrite-Core, SMD, 3030
Inductor, Coupled, 330 nH, 7.4 Milliohm, 6.19 A, 7.6mm x 7.6mm x 3.55mm
* 125oC maximum total temperature operation* Dual winding inductors that can be used as either a single inductor, or in coupled inductor/transformerapplications (1:1 turns ratio) * Four sizes of shielded drum core inductors* Windings can be connected in series or parallel, offering a broad range of inductance and current ratings* Peak current ratings from 0.13 Amps to 56 Amps * RMS current ratings from 0.128 Amps to 17.9 Amps* Inductance ratings from 0.33uH to 4.02mH * Surface Mount* 200 VAC Isolation between windings * Ferrite core material Applications * As a transformer: SEPIC, flyback* As an inductor: Buck, boost, coupled inductor * DC/DC converters* VRM inductor for CPU and DDR power supplies * Input and output filter chokes Environmental Data * Storage temperature: -40oC to +125oC* Operating temperature: -40oC to +125oC (Range is application specific).* Solder re flow temperature: 260oC max. for 10 seconds max.