Eaton DRQ73-3R3-R
WireWound SMD Inductor w/ Ferrite Core, 3.3 uH +/-20%WireWound 4.22A Idc
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Eaton DRQ73-3R3-R.
Newark
Datasheet10 páginasHace 9 años
Electro Sonic
Tendencia de 3 meses:
-14.33%
Componentes relacionados
TAIYO YUDENNRS8030T3R3MJGJ
General Purpose Inductor, 3.3uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 3.4A 0.028Ohm DCR 2424 T/R
TAIYO YUDENNRS8030T3R3MJGJV
Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 4.3A Embossed T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 4.1A 0.02088Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2927
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 3.4A 6028 T/R
Descripciones
Descripciones de Eaton DRQ73-3R3-R suministradas por sus distribuidores.
General Purpose Inductor, 3.3uH, 20%, 4 Element, Ferrite-Core, SMD, 3030
Inductor Power Shielded Drum Core 3.54uH/14.16uH 20% 100KHz Ferrite 3.31A/1.66A 0.0259Ohm/0.1035Ohm DCR T/R
Inductor, Coupled, 3.3 uH, 25.9 Milliohm, 3.31 A, 7.6mm x 7.6mm x 3.55mm
Power Inductor, 3.3Uh, 3.31A, 20%, Full Reel; Product Range:Drq Series; Inductance, Parallel:3.54Μh; Rms Current, Parallel:3.31A; Saturation Current, Parallel:4.22A; Dc Resistance Max, Parallel:0.0259Ohm; Turns Ratio:1:1 Rohs Compliant: Yes |Eaton Coiltronics DRQ73-3R3-R
* 125oC maximum total temperature operation* Dual winding inductors that can be used as either a single inductor, or in coupled inductor/transformerapplications (1:1 turns ratio) * Four sizes of shielded drum core inductors* Windings can be connected in series or parallel, offering a broad range of inductance and current ratings* Peak current ratings from 0.13 Amps to 56 Amps * RMS current ratings from 0.128 Amps to 17.9 Amps* Inductance ratings from 0.33uH to 4.02mH * Surface Mount* 200 VAC Isolation between windings * Ferrite core material Applications * As a transformer: SEPIC, flyback* As an inductor: Buck, boost, coupled inductor * DC/DC converters* VRM inductor for CPU and DDR power supplies * Input and output filter chokes Environmental Data * Storage temperature: -40oC to +125oC* Operating temperature: -40oC to +125oC (Range is application specific).* Solder re flow temperature: 260oC max. for 10 seconds max.