Eaton DRQ125-680-R
Ind Shielded 67.91uH/271.6uH 20% 100KHz Ferrite 2.22A/1.11A T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Eaton DRQ125-680-R.
Newark
Datasheet10 páginasHace 9 años
Datasheet7 páginasHace 19 años
IHS
Sager Electronics
Tendencia de 3 meses:
-28.62%
Cadena de suministros
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-09-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 1.6A 240mOhm DCR
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 1.6A 178mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A 230mOhm DCR Embossed Carrier T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A 0.19Ohm DCR 4040 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 1.42A 0.213Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz 1.25A 0.196Ohm DCR 3131 T/R
Descripciones
Descripciones de Eaton DRQ125-680-R suministradas por sus distribuidores.
General Purpose Inductor, 68uH, 20%, 4 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Power Inductor, 68Uh, 2.22A, 20%, Full Reel; Product Range:Drq Series; Inductance, Parallel:67.91Μh; Rms Current, Parallel:2.22A; Saturation Current, Parallel:2.7A; Dc Resistance Max, Parallel:0.101Ohm; Turns Ratio:1:1 Rohs Compliant: Yes |Eaton Coiltronics DRQ125-680-R
* 125oC maximum total temperature operation* Dual winding inductors that can be used as either a single inductor, or in coupled inductor/transformerapplications (1:1 turns ratio) * Four sizes of shielded drum core inductors* Windings can be connected in series or parallel, offering a broad range of inductance and current ratings* Peak current ratings from 0.13 Amps to 56 Amps * RMS current ratings from 0.128 Amps to 17.9 Amps* Inductance ratings from 0.33uH to 4.02mH * Surface Mount* 200 VAC Isolation between windings * Ferrite core material Applications * As a transformer: SEPIC, flyback* As an inductor: Buck, boost, coupled inductor * DC/DC converters* VRM inductor for CPU and DDR power supplies * Input and output filter chokes Environmental Data * Storage temperature: -40oC to +125oC* Operating temperature: -40oC to +125oC (Range is application specific).* Solder re flow temperature: 260oC max. for 10 seconds max.