Eaton DRQ125-1R5-R
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 4 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Eaton DRQ125-1R5-R.
IHS
Datasheet10 páginasHace 9 años
Datasheet8 páginasHace 19 años
Sager Electronics
Master Electronics
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 4339
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 19A 0.0055Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Iron 23A 4.1mOhm DCR T/R
Wurth Elektronik7443340150
WE-HCC SMT High Current Inductor (Ferrite)
Wurth Elektronik744770015
FIXED IND 1.5UH 10A 6 MOHM SMD
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 5452
Descripciones
Descripciones de Eaton DRQ125-1R5-R suministradas por sus distribuidores.
Inductor, Coupled, 1.5 uH, 2.9 Milliohm, 13.8 A, 12.5mm x 12.5mm x 6mm
Inductor Power Shielded Drum Core 1.478uH/5.912uH 20% 100KHz Ferrite 13.8A/6.89A 0.0029Ohm/0.0114Ohm DCR T/R
1.478¦ÌH,5.912¦ÌH 100KHz 11.4m¦¸ 9.15A ¡À20% , 12.5mm*12.5mm*6mm
DRQ Nonstandard 0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm 1.5muH
IND, SHLD DRM 1.5UH, 18.3A SMT
Power Inductors - SMD 1.5uH 18.3A 0.0029ohms
INDUCT ARRAY 2 COIL 1.478UH SMD
* 125oC maximum total temperature operation* Dual winding inductors that can be used as either a single inductor, or in coupled inductor/transformerapplications (1:1 turns ratio) * Four sizes of shielded drum core inductors* Windings can be connected in series or parallel, offering a broad range of inductance and current ratings* Peak current ratings from 0.13 Amps to 56 Amps * RMS current ratings from 0.128 Amps to 17.9 Amps* Inductance ratings from 0.33uH to 4.02mH * Surface Mount* 200 VAC Isolation between windings * Ferrite core material Applications * As a transformer: SEPIC, flyback* As an inductor: Buck, boost, coupled inductor * DC/DC converters* VRM inductor for CPU and DDR power supplies * Input and output filter chokes Environmental Data * Storage temperature: -40oC to +125oC* Operating temperature: -40oC to +125oC (Range is application specific).* Solder re flow temperature: 260oC max. for 10 seconds max.