E-Switch PV5H24018
PV5 Series 36 V 2A SPST-NO Anti-Vandal Illuminated Panel Mount Pushbutton Switch
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para E-Switch PV5H24018.
IHS
Datasheet4 páginasHace 3 años
Future Electronics
Electro Sonic
Master Electronics
New Yorker Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-37.30%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
Footprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2011-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Componentes relacionados
E-SwitchPV2S240NN
PUSHBUTTON SWITCH, SPST-NO, OFF-(ON),DOMED ACTUATOR,2A, 48VDC, SOLDER, PV2 SERIES
E-SwitchPV5H24019
PUSHBUTTON SWITCH, PV5,IP65,SPST-NO, OFF-(ON),RAISED RED ACTUATOR,2A,36VDC, SOLDER
E-SwitchPV2H240BB
Switch Push Button OFF (ON) SPST Round Button 2A 36VDC Momentary Contact Solder Panel Mount
APEM1213C2
APEM 1213C2 Pushbutton Switch, SPST-NO, Off-(On), 125 V, 12 V, 3 A, Quick Connect, Solder
APEM1212C2
APEM 1212C2 Pushbutton Switch, SPST-NC, Off-(On), 250 V, 24 V, 3 A, Solder
NKK SwitchesSB4011NCM
Pushbutton Switch SPST N.C. On-Off (maintained/momentary) 250VAC 3A/125Vac 2A/250V Black
Descripciones
Descripciones de E-Switch PV5H24018 suministradas por sus distribuidores.
ANTI-VANDAL SWITCH, SPST, OFF-(ON), 2A, 36V DC, SOLDER, IP65, PV5 SERIES
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 2A 36V
ANTI VANDAL SW, SPST, 2A, 36VDC, SOLDER;; ANTI VANDAL SW, SPST, 2A, 36VDC, SOLDER; Product Range:PV5 Series; Panel Cutout Diameter:12mm; Contact Configuration:SPST; Switch Operation:Off-(On); Pushbutton Actuator Style:Round Raised; Actuator / Cap Colour:Green; IP Rating:IP65