Diodes Inc. ZXTN25020DFLTA
Trans GP BJT NPN 20V 2A 350mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Diodes Inc. ZXTN25020DFLTA.
IHS
Datasheet8 páginasHace 19 años
Tendencia de 3 meses:
-2.40%
Introduction Date2006-06-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Diodes Inc.DSS4320T-7
Small Signal Bipolar Transistor, 2A I(C), 20V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon
onsemiMMBT4124
Trans General Purpose BJT NPN 25 Volt 0.2A 3-Pin SOT-23 Tape and Reel
Diodes Inc.DSS20201L-7
Bipolar (BJT) Single Transistor, NPN, 20 V, 2 A, 600 mW, SOT-23, Surface Mount
onsemiMMBT2369
MMBT2369 Series 15 V 200 mA NPN Surface Mount Switching Transistor - SOT-23-3
Diodes Inc.ZXT11N20DFTA
Trans Gp Bjt NPN 20V 2.5A 3-PIN SOT-23 T/r Trans Gp Bjt NPN 20V 2.5A 3-PIN SOT-23 T/r
onsemiKST10MTF
KST10 Series NPN 350 mW 25 V 650 MHz Epitaxial Silicon Transistor - SOT-23-3
Descripciones
Descripciones de Diodes Inc. ZXTN25020DFLTA suministradas por sus distribuidores.
Bipolar Transistors - BJT NPN 20V HG Tran.
Small Signal Bipolar Transistor, 1-Element, Silicon
TRANSISTOR, NPN, SOT-23; Transistor Polarity:NPN; Collector-to-Emitter Breakdown Voltage:20V; Typ Gain Bandwidth ft:215MHz; Transistor Case Style:SOT-23; Case Style:SOT-23; Current Ib:0.5A; Current Ic hFE:2A; Max Current Ic:2A; Max Current Ic Continuous a:4.5A; Max Power Dissipation Ptot:0.35W; Max Voltage Vce Sat:0.225V; Min Hfe:220; Power Dissipation:350mW; Termination Type:SMD; Transistor Type:Low Power Bipolar; Turn Off Time, t Off:63.9ns; Turn On Time, t On:72.2ns; Voltage Vcbo:100V