Diodes Inc. ZLDO1117G18TA
ZLDO1117 Series 3.3 V 1 A SMT Low Dropout Positive Regulator - SOT-223-3
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Diodes Inc. ZLDO1117G18TA.
IHS
Datasheet14 páginasHace 4 años
Newark
element14 APAC
iiiC
Future Electronics
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2009-06-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-11-11
LTD Date2021-11-11
Componentes relacionados
Texas InstrumentsTLV1117CDCYR
LDO Regulator Pos 1.25V to 13.7V 0.8A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
NCP1117LP Series 1 A 3.3 V Fixed Output LDO Positive Voltage Regulator -SOT-223
NCP1117 Series 1 A 3.3 V Fixed Output LDO Positive Voltage Regulator - SOT-223
IC REG LDO ADJ 1A SOT223 / LDO Regulator Pos 1.25V to 18.8V 1A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Texas InstrumentsTLV117112DCYT
65dB(100Hz) 100¦ÌA Fixed 1A 1 1.2V 2V 1.2V 5.5V 800mV@ 1A 35mV 5mV SOT-223-4 , 1.7mm
Texas InstrumentsTLV1117-18IDCY
75dB(120Hz) 5mA Fixed 800mA 1 1.8V 3.2V 10V 15V 1.3V@ 800mA 0.4% 0.2% SOT-223-4 1.8mm
Descripciones
Descripciones de Diodes Inc. ZLDO1117G18TA suministradas por sus distribuidores.
LDO Regulator Pos 1.8V 1A Automotive 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Fixed Ldo Voltage Regulator, 2.7V To 18V, 1.11V Dropout, 1.8Vout, 1Aout, Sot-223-3 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. ZLDO1117G18TA
IC, LDO, 1.8V, 1A, SOT223; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: 2.7V; Input Voltage Max: 18V; Fixed Output Voltage Nom.: 1.8V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 1A; Dropout Vo