Diodes Inc. ZLDO1117G12TA
ZLDO1117 Series 1.2 V Fixed Output 1 A SMT LDO Positive Regulator - SOT-223
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Diodes Inc. ZLDO1117G12TA.
IHS
Datasheet14 páginasHace 4 años
Newark
iiiC
RS (Formerly Allied Electronics)
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
Footprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
TC1108 Series 300 mA 3.3 V Fixed Output SMT CMOS LDO Regulator - SOT-223
IC REG LDO 5V 0.3A SOT223-3 / LDO Regulator Pos 5V 0.3A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
LDO Regulator Pos 3V 0.3A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
TC1108 Series 300 mA 2.5 V Fixed Output SMT CMOS LDO Regulator - SOT-223
IC REG LDO 2.8V 0.3A SOT223-3 / LDO Regulator Pos 2.8V 0.3A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Descripciones
Descripciones de Diodes Inc. ZLDO1117G12TA suministradas por sus distribuidores.
LDO Regulator Pos 1.2V 1A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R / IC REG LDO 1.2V 1A SOT223
LDO, FIXED, 1.2V, 1A, -40 TO 125DEG C; Available until stocks are exhausted
Fixed Positive LDO Regulator, 1.2V, 1.35V Dropout, BIPolar, PDSO3
VOLTAGE REGULATORS, LDO, LDO REGULATOR IC 1.2V/1A
ZLDO1117 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 1.11V 1.7mm 1A 15W
Low voltage differential Regulator (LDO)
稳压器, LDO, 固定, 1.2V, 1A, -40 至 125度 C;
Output Type:fixed; Input Voltage Min:2.7V; Input Voltage Max:18V; Fixed Output Voltage Nom.:1.2V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:1A; Dropout Voltage Vdo:1.35V; No. Of Pins:4Pins Rohs Compliant: No