CUI Inc PEM1-S24-S5-S
PEM1 Series 1 W 5 VDC 200 mA Single Output DC-DC Isolated Converter
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para CUI Inc PEM1-S24-S5-S.
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-03-19
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-04-16
LTD Date2024-07-16
Componentes relacionados
PDM1 Series 1 W 5 VDC 200 mA Single Output DC-DC Isolated Converter
Recom PowerROE-2405S
1W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' SIP4 1kV unreg; V. In: 24; V. Out: 05; mA. Out: 200
PCSA1-S Series 1 W 24 V Input 5 V Output Isolated DC/DC Converter - SIP-4
PDS1 Series 1 W 5 VDC 200 mA Single Output DC-DC Isolated Converter
Traco PowerTMA 2405S
DC-DC Unregulated Power Supply Module, 1 Output, 1W, Hybrid
Traco PowerTME 2405S
1 Watt DC/DC converter, industrial, ±10% input, unregulated, encapsulated, SIP-4 package
Descripciones
Descripciones de CUI Inc PEM1-S24-S5-S suministradas por sus distribuidores.
5 Vdc, 0.2 A, 1 W, 21.6~26.4 Vdc Input Range
Isolated DC/DC Converters - Through Hole Isolated Board Mount DC-DC Cnvrt
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.2A 1W 4-Pin SIP