Coilcraft MSS1048T-474KLC
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4039
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Coilcraft MSS1048T-474KLC.
Farnell
Datasheet2 páginasHace 4 años
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-38.34%
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2010-07-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.9A 0.88Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Ind Power Shielded 470uH 10% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 620mA T/R
Descripciones
Descripciones de Coilcraft MSS1048T-474KLC suministradas por sus distribuidores.
Power inductor, shielded, 10/20/30% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND fixed air core inductor 125C 2.7MHz 901.4mOhm 470muH
Surface Mount Power Inductor, AEC-Q200 MSS1048T Series, 470 H, 10%, Shielded, 0.886 ohm, 720 mA RoHS Compliant: Yes
功率电感, 470uH, 0.72A, 10%, 2.7MHZ;
INDUCTOR, 470UH, 0.72A, 10%, PWR, 2.7MHZ; Inductance: 470µH; RMS Current (Irms): 720mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 430mA; Product Range: MSS1048T Series; Power Inductor Case: 10.2mm x 10mm x 4.8mm; DC Resistance Max: 0.886ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Self Resonant Frequency Min: 2.7MHz