Coilcraft MSS1038T-824KLB
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4039
Obsolete
Precio y existencias
DistributorSKUMinPkg
FarnellMSS1038T-824KLB01Cut Tape
15h
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Coilcraft MSS1038T-824KLB.
IHS
Datasheet2 páginasHace 4 años
element14 APAC
Cadena de suministros
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.45A 2.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.7A 1.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.73A 1.5Ohm DCR T/R
Coilcraft1008PS-824KLB
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1515
Descripciones
Descripciones de Coilcraft MSS1038T-824KLB suministradas por sus distribuidores.
Power inductor, shielded, 10/20/30% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, PWR, 820UH, 0.47A,10%,3MHZ; Product Range:COILCRAFT - MSS1038T Series; Inductance:820µH; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:2.596ohm; RMS Current (Irms):470mA; Saturation Current (Isat):370mA; Case Dimensions:10.2mm x 10mm x 3.8mm; DC Current Rating:470mA; Inductor Case Style:SMD; Self Resonant Frequency (Min):3MHz