Coilcraft LPS6235-105MLC
General Purpose Inductor, 1000uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2424
NRND
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Coilcraft LPS6235-105MLC.
IHS
Datasheet2 páginasHace 12 años
element14 APAC
Cadena de suministros
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Descripciones
Descripciones de Coilcraft LPS6235-105MLC suministradas por sus distribuidores.
Fixed Inductors Power Inductor SEE PART COMMENT TAB
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS
OLD PART NUMBER.(Change final L" to "R" for new halogen-free part number.)"
INDUCTOR, PWR, 1000UH,0.3A,20%,2.2MHZ
INDUCTOR, PWR, 1000UH,0.3A,20%,2.2MHZ; Product Range:COILCRAFT - LPS6235 Series; Inductance:1mH; Inductance Tolerance:± 20%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:3.4ohm; RMS Current (Irms):300mA; Saturation Current (Isat):140mA; Case Dimensions:6mm x 6mm x 3.5mm; DC Current Rating:300mA; Inductor Case Style:SMD; Self Resonant Frequency (Min):2.2MHz