Coilcraft 0603HC-7N5XJLW
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Coilcraft 0603HC-7N5XJLW.
IHS
Datasheet2 páginasHace 3 años
Coilcraft Direct
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-4.85%
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0072uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.0082uH 5% 250MHz 50Q-Factor Ceramic 0.6A 0.12Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0072uH 5% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 1.4A 0.052Ohm DCR 0603 T/R
Ind High Current Wirewound 6.8nH 5% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 1.4A 0603 T/R
Descripciones
Descripciones de Coilcraft 0603HC-7N5XJLW suministradas por sus distribuidores.
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND fixed air core inductor 125C 3.7GHz 59mOhm 7.5nH
INDUCTOR, RF, 7.5NH, 5%, 3.7GHZ, SMD; Product Range:0603HC Series; Inductance:7.5nH; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Self Resonant Frequency Min:3.7GHz; DC Resistance Max:0.059ohm; DC ;RoHS Compliant: Yes