Coilcraft 0603CT-6N8XGLU
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603CT-6N8XGLU01Cut Tape
14h
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Coilcraft 0603CT-6N8XGLU.
IHS
Datasheet2 páginasHace 5 años
Coilcraft Direct
element14 APAC
Componentes relacionados
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0072uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Wirewound Inductor, 6.8 nH, 0.068 ohm, 7 GHz, 1.45 A, 0402 [1005 Metric], LQW15AN_80 Series
General Purpose Inductor, 0.0071uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.007uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Descripciones
Descripciones de Coilcraft 0603CT-6N8XGLU suministradas por sus distribuidores.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 6.8NH, 2%, 4.5GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0603CT Series; Inductance:6.8nH; Inductance Tolerance:± 2%; Self Resonant Frequency (Min):4.5GHz; DC Resistance Max:0.08ohm; Current Rating:1.2A; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:1.2A; Q Factor:81; Q Test Frequency:1.7MHz