Coilcraft 0402PA-5N8XGLU
General Purpose Inductor, 0.0058uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Coilcraft 0402PA-5N8XGLU.
Farnell
Datasheet2 páginasHace 5 años
Coilcraft Direct
Newark
Cadena de suministros
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0063uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Wirewound 0.0056uH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.76A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 6.2nH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 760mA 0402 T/R
Descripciones
Descripciones de Coilcraft 0402PA-5N8XGLU suministradas por sus distribuidores.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND Fixed Inductor 125C 5.45GHz 45mOhm 5.8nH
INDUCTOR, 5.8NH, 2%, 5.45GHZ, RF, SMD; Inductance: 5.8nH; Product Range: 0402PA Series; DC Current Rating: 1.3A; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: -; Inductance Tolerance: ± 2%; Self Resonant Frequency Min: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style: 0402 [1005 Metric]