Coilcraft 0402HP-36NXGLU
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Coilcraft 0402HP-36NXGLU.
Newark
Datasheet2 páginasHace 5 años
Datasheet2 páginasHace 13 años
Coilcraft Direct
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+4.76%
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Componentes relacionados
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.036uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.039uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.033uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Descripciones
Descripciones de Coilcraft 0402HP-36NXGLU suministradas por sus distribuidores.
Surface Mount High Frequency Inductor, 0402HP Series, 36 nH, 2%, 0402 [1005 Metric], 2.8 GHz RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 36NH, 2%, 2.8GHZ, RF, SMD; Inductance: 36nH; Product Range: 0402HP Series; DC Current Rating: 480mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wir; Available until stocks are exhausted