Coilcraft 0402HP-20NXGLU
General Purpose Inductor, 0.02uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Coilcraft 0402HP-20NXGLU.
Newark
Datasheet2 páginasHace 5 años
Datasheet2 páginasHace 13 años
Coilcraft Direct
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Componentes relacionados
General Purpose Inductor, 0.02uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.02uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Chip Wirewound 22nH 2% 250MHz 44Q-Factor Ceramic 850mA 140mOhm DCR 0603 Punched Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.02uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Wirewound 0.022uH 2% 50MHz 55Q-Factor Ceramic 1A 0.12Ohm DCR 1008 T/R
Inductor RF Wirewound 0.018uH 2% 250MHz 37Q-FactorCeramic 0.55A 0.15Ohm DCR 0603 T/R
Descripciones
Descripciones de Coilcraft 0402HP-20NXGLU suministradas por sus distribuidores.
Surface Mount High Frequency Inductor, 0402HP Series, 20 nH, 2%, 0402 [1005 Metric], 3.5 GHz RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 20NH, 2%, 3.5GHZ, RF, SMD; Inductance: 20nH; Product Range: 0402HP Series; DC Current Rating: 780mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Ind; Available until stocks are exhausted Alternative available