Coilcraft 0402CS-2N4XJLW
General Purpose Inductor, 0.0024uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Coilcraft 0402CS-2N4XJLW.
IHS
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
Componentes relacionados
Inductor RF Wirewound 0.0022uH 5% 250MHz 50Q-Factor Ceramic 0.8A 0.06Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.0025uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Fixed Inductor 0402 2.2nH ±5% 960mA 70mΩ 10.8GHz 18@250MHz
Wirewound Inductor, 2.2 nH, 0.1 ohm, 6 GHz, 600 mA, 0805 [2012 Metric], AISC-0805 Series
Descripciones
Descripciones de Coilcraft 0402CS-2N4XJLW suministradas por sus distribuidores.
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0024uH 5% 250MHz 51Q-Factor Ceramic 0.79A 0.068Ohm DCR 0402 Automotive T/R
Fixed Inductors 0402CS HiFreq Chip 2.4 nH 5 % 0.79 A
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS