Coilcraft 0402CS-20NXGLU
General Purpose Inductor, 0.02uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Obsolete
Precio y existencias
DistributorSKUMinPkg
Farnell0402CS-20NXGLU05Cut Tape
16h
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Coilcraft 0402CS-20NXGLU.
Farnell
Datasheet2 páginasHace 5 años
Coilcraft Direct
Newark
Componentes relacionados
General Purpose Inductor, 0.022uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.022uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.019uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.022uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Wirewound 20nH 2% 100MHz 25Q-Factor 370mA 270mOhm DCR 0402 Paper T/R
Descripciones
Descripciones de Coilcraft 0402CS-20NXGLU suministradas por sus distribuidores.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 20NH, 2%, 3GHZ, RF, SMD; Inductance: 20nH; Product Range: 0402CS Series; DC Current Rating: 420mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.25ohm; Inductance Tolerance: ± 2%; Self Resonant Frequency Min: 3GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Inductor Case Style: 0402 [1005 Metric]