Coilcraft 0402CS-1N9XJLU
General Purpose Inductor, 0.0019uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Coilcraft 0402CS-1N9XJLU.
Newark
Datasheet2 páginasHace 5 años
Datasheet2 páginasHace 13 años
Coilcraft Direct
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
Footprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
General Purpose Inductor, 0.0019uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0302
General Purpose Inductor, 0.002uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.002uH 5% 250MHz 16Q-Factor Ceramic 1.04A 0.07Ohm DCR 0402 T/R
Ind Chip Wirewound 1.8nH 5% 250MHz 18Q-Factor Ceramic 1A 0603 T/R
API Delevan1210R-018J
General Purpose Inductor, 0.0018uH, 5%, 1 Element, Phenolic-Core, SMD, 1210
Descripciones
Descripciones de Coilcraft 0402CS-1N9XJLU suministradas por sus distribuidores.
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0402CS Series, 1.9 nH, 5%, 0402 [1005 Metric] RoHS Compliant: Yes
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0019uH 5% 250MHz 68Q-Factor Ceramic 1.04A 0.07Ohm DCR 0402 Automotive T/R / Kit Contents for C328A 0402CS Chip Inductors 23 values, 20 of each
INDUCTOR, 1.9NH, 5%, 11.3GHZ, RF, SMD; Inductance: 1.9nH; Product Range: 0402CS Series; DC Current Rating: 1.04A; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; ; Available until stocks are exhausted Alternative available