Bulgin MC22LCBGR
Capacitive Illuminated MC Black Panel Mount Front Pushbutton Switch 10mA DC 12V -25C~55C
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bulgin MC22LCBGR.
Master Electronics
Datasheet6 páginasHace 10 años
Electro Sonic
TME
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2024-12-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descripciones
Descripciones de Bulgin MC22LCBGR suministradas por sus distribuidores.
Switch Push Button ON OFF DPDT Flush Round Button 0.5A 24VDC Latching Panel Mount Wire Lead Bulk
CAPACITIVE SWITCH, 22 MM, ALUMINUM, BLACK ANODISED, GREEN & RED LED, 12 VD
Capacitive switch 22 mm Normally Closed Alumin
SW CAPACITIVE SPST-NC 10MA 12V
CAPACITIVE SW, DPDT, 0.01A, 12V, GRN/RED; Contact Configuration: SPST-NC; Actuator / Cap Colour: Black; Product Range: MC Series; Switch Operation: On-Off; Illumination Colour: Green, Red; Switch Terminals: Wire Leaded; Contact Current Max: 10mA; Contact Voltage AC Max: -; Operating Force: -; Contact Voltage DC Max: 12V; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); Contact Current DC Max: 10mA; Contact Voltage VDC: 12V; IP Rating: IP68, IP69K; Panel Cutout Diameter: 22.2mm; Pushbutton Actuator Style: Flush; Pushbutton Switch Type: Anti-Vandal - Capacitive; Switch Mounting: Panel
CAP SWT 22MM NC ALU B-ANON G/R