Bulgin MC19MCRGR
Switch Push Button ON (OFF) DPDT Flush Round Button 0.01A 12VDC Momentary Contact Panel Mount Wire Lead Bulk
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bulgin MC19MCRGR.
Master Electronics
Datasheet6 páginasHace 10 años
Electro Sonic
TME
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2024-12-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descripciones
Descripciones de Bulgin MC19MCRGR suministradas por sus distribuidores.
CAPACITIVE SWITCH, 19 MM, ALUMINUM, RED ANODISED, GREEN & RED LED, 12 VDC
Capacitive switch 19 mm Normally Closed Alumin
SW CAPACITIVE SPST-NC 10MA 12V
CAP SWT 19MM NC ALU R-ANON G/R
Capacitive Sw, Dpdt, 0.01A, 12V, Grn/red; Contact Configuration:spst-Nc; Actuator / Cap Colour:red; Product Range:mc Series; Switch Operation:on-(Off); Illumination Colour:green, Red; Switch Terminals:wire Leaded; Contact Current Rohs Compliant: Yes
Contact Voltage = 12 VDC / Actuator Type = Capacitive Touch Sensor / Contact Current = 10 mA / Termination Type = Wire Lead / Mounting Type = Panel Mount / Switch Colour = Red / Cut Out Size (Diameter) mm = 19.2 / Series = MC / Length mm = 33 / Illumination Type = LED / Illumination Colour = Green / Red / Switch Material = Anodised Aluminium / Operating Force N = 0 / Protection Rating = IK10 / Protection Rating = IP68 / Protection Rating = IP69K / Legend = Ring / Switching Function = Momentary Function / Illumination Supply Voltage VDC = 12 / Contact Configuration = 1NC