Bourns SRR0908-5R6ML
Ind Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 1KHz 18Q-Factor Ferrite 3.8A T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns SRR0908-5R6ML.
IHS
Datasheet4 páginasHace 7 años
Arrow Electronics
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2000-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 1KHz Ferrite 3.2A 22mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 1KHz Ferrite 3.2A 0.0264Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz Metal 4.1A 0.046Ohm DCR 2726 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 5.6uH 20% 1KHz 31Q-Factor Ferrite 3.5A 0.04Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 3.15A 0.029Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz Powdered Iron 4.25A 0.063Ohm DCR 2020 T/R
Descripciones
Descripciones de Bourns SRR0908-5R6ML suministradas por sus distribuidores.
General Purpose Inductor, 5.6uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3937
FIXED IND 5.6UH 3.8A 27 MOHM SMD
3.8A 5.6uH ±20% 5.5A SMD-8P,10x9.5mm Power Inductors ROHS
Ind10X12.5X7.5Mm,5.6Uh20%3.8A, shdsmd /Tape & Reel - 13" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR0908-5R6ML