Bourns SDR0403-1R4ML
General Purpose Inductor, 1.4uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1816
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns SDR0403-1R4ML.
JRH Electronics
Datasheet3 páginasHace 7 años
Farnell
_legacy Avnet
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-1.15%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
EE Concierge
SímboloFootprint
SnapEDA
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Inductor Power Unshielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 32Q-Factor Ferrite 3.6A 0.03Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 2.8A 0.028Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4040/1515
TAIYO YUDENMDWK4040T1R5MM
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 1MHz Metal 4.1A 0.041Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 1MHz Metal 2.6A 0.06Ohm DCR 1008 Standard
Descripciones
Descripciones de Bourns SDR0403-1R4ML suministradas por sus distribuidores.
Ind Power 1.4uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 3.3A T/R
Inductor; Core Material:Ferrite DR; DC Current Rating:5.1Arms; DC Resistance Max:0.038ohm; Inductance:1.4µH; Inductance Tolerance:±20%; Inductor Type:Power; Q Factor:28; Self Resonant Frequency:110MHz; Series:SDR0403 ;RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, SMD, 1.4UH, 5.1A; Inductance:1.4µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.038ohm; DC Current Rating:3.3A; Core Material:Ferrite DR/RI; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:4mm; External Length / Height:3.2mm; External Width:4.5mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Q Factor @ Frequency:28; Resonant Frequency:110MHz; Saturation Current Ic:5.1A; Test Frequency:7.96MHz