Bourns PWR263S-35-33R0J
Res Thick Film 33 Ohm 5% 35W ±100ppm/C TO-263 Gull Wing SMD Automotive Tube
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns PWR263S-35-33R0J.
JRH Electronics
Datasheet4 páginasHace 5 años
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Tendencia de 3 meses:
+50.94%
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2011-08-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descripciones
Descripciones de Bourns PWR263S-35-33R0J suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 35W, 33ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 4035
SMD D2PAK power resistor 35W 33R 5%
RS APAC
RESISTOR, POWER, 33R, 0.05, 35W; Resistance:33ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:35W; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:TO-263 (D2PAK); Resistor Mounting:SMD; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Series:PWR263
Resistor, Thick Film, 33 Ohm, 35W, 5%; Resistance:33Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:35W; Resistor Case/Package:To-263 (D2Pak); Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Power; Product Range:Pwr263S-35 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR263S-35-33R0J