Bourns PWR220T-20-12R0F
Res Thick Film 12 Ohm 1% 20W ±100ppm/C Epoxy TO-220 RDL Automotive Tube
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns PWR220T-20-12R0F.
Newark
Datasheet4 páginasHace 4 años
Master Electronics
Electro Sonic
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-100%
Cadena de suministros
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2011-11-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Componentes relacionados
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 12ohm, 6V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 12ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 12ohm, 7.746V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 12ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-12R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 12ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 5W, 12ohm, 1500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de Bourns PWR220T-20-12R0F suministradas por sus distribuidores.
TO-220-2 FIXED RESISTOR PWR220T-20 0.398Lx0.157W 10.10mmx4.00mm 20W 12Ohm ±100ppm/C
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 20W, 12ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor, 12R, 20W, Thick Film; Resistance:12Ohm; Product Range:Pwr220T-20 Series; Power Rating:20W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:To-220; Voltage Rating:250V; Resistor Technology:Thick Film; Product Diameter:- Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR220T-20-12R0F