Bourns CRL1206-FW-R620ELF
Res Thick Film 1206 0.62 Ohm 1% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns CRL1206-FW-R620ELF.
IHS
Datasheet4 páginasHace 3 años
element14 APAC
Newark
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-25.38%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
SímboloFootprint
Descargar
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-11-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
PanasonicERJ-8RQFR62V
Res Thick Film 1206 0.62 Ohm 1% 0.25W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL1206FR-070R62L
Res Thick Film 1206 0.62 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRL1206FR-070R56L
250mW Thick Film Resistors ±1% 560mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8RQFR68V
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 1% 1/4W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL1206FR-070R6L
250mW Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±1% 600mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP4-2176056-4
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.62ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Descripciones
Descripciones de Bourns CRL1206-FW-R620ELF suministradas por sus distribuidores.
Avnet Japan
Res Thick Film 1206 0.62 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 620 mΩ, 0.25 W, ±1 %, CRL1206-FW-R620ELF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.62ohm, 0.5568V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRL 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 620mOhm ±200ppm/C
THICK FILM SMNT FIXED RESISTOR 1206 CASE 620MOHM +/-1%.25W +/-200PPM/C
SMD Resistor 1206 620mΩ ±1% 250mW ±200ppm/℃
SMD Chip Resistors 0.62 ohm 1%
Res, 0R62, 1%, 0.25W, 1206, Thick Film; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistance:0.62Ohm; Product Range:Crl Series; Voltage Rating:-; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:250Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CRL1206-FW-R620ELF
Resistor Type = Thick Film / Resistance mOhm = 620 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 125 / Power Rating mW = 250 / Body Length mm = 3.2 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 1206