Bourns 3250P-1-103
Trimmer, Wire Wound, 1W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, 25 Turn(s)
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns 3250P-1-103.
Newark
Datasheet2 páginasHace 6 años
Datasheet1 páginasHace 12 años
Datasheet1 páginasHace 12 años
JRH Electronics
_legacy Avnet
Master Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-52.63%
Cadena de suministros
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.31.00.00
Introduction Date2003-10-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 10Kohms Sealed Vertical Adjust 5%
Resistor Trimmer 10k Ohm 5% 1 Watt 25 Turn 2.03mm Pin Through Hole Tube
Resistor Wirewound Trimmer 10k Ohm 5% 1 Watt 25 Turn 1.52mm Pin Through Hole Tube
Descripciones
Descripciones de Bourns 3250P-1-103 suministradas por sus distribuidores.
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 10Kohms 5% Square Sealed
±5% ±50ppm/℃ 1W 10kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Res Wirewound Trimmer 10K Ohm 5% 1W 25(Elec)Turns 1.91mm (12.7 X 13.59 X 5.59mm) Pin Thru-Hole Tube
TRIMMER 10K OHM 1W PC PIN SIDE
TRIMMER-1/2 SQ MT WWTUBETUBE PACKAGING
10K¦¸ ¡À5% 1W ¡À50ppm/¡æ 12.7mm*5.59mm*5.59mm
Trimmer Potentiometer, 10Kohm, 25 Turn; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:10Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:25Turns; Product Range:3250 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3250P-1-103