Bourns 2000-6R8-H-RC
Inductor High Current Toroid 6.8uH/5.7uH 20% 1KHz 7.2A 0.013Ohm DCR RDL
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bourns 2000-6R8-H-RC.
IHS
Datasheet2 páginasHace 7 años
Newark
Electro Sonic
_legacy Avnet
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Componentes relacionados
Wurth Elektronik7447709006
FIXED IND 6.8UH 8.4A 14 MOHM SMD
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Metal 9A 0.014Ohm DCR 5150 Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 9A 0.024Ohm DCR Automotive T/R
Fixed Inductor Nonstandard 6.8µH ±20% 8.5A 23.3mΩ 13MHz 20@100kHz
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Iron 9A 0.022Ohm DCR T/R
Descripciones
Descripciones de Bourns 2000-6R8-H-RC suministradas por sus distribuidores.
FIXED IND 6.8UH 7.2A 13 MOHM TH
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element
2000 Radial Horizontal (Open) 0.680Dia 17.27mm 6.8muH
INDUCTOR, TOROIDAL, TRAY PACKAGING
2000 INDUCTOR 6.8UH 7.2A HORIZ
Toroidal Inductor, 6.8Uh, 7.2A, 20%; Product Range:2000 Series; Inductance:6.8Μh; Rms Current (Irms):7.2A; Dc Resistance Max:0.013Ohm; Inductance Tolerance:± 20%; Case Dimensions:17.27Mm X 10.41Mm; Dc Current Rating:7.2A Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 2000-6R8-H-RC.