TT Electronics P160KN-0QC15B50K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TT Electronics P160KN-0QC15B50K.
IHS
Datasheet5 páginasHace 7 años
Sager Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-1.48%
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2016-11-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Componentes relacionados
Panel Control - 17Mm-St-Carbon /Tray Packaging |Bourns, Inc. PDB181-K415F-503B
PanasonicEVU-F3MFL3B54
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE METAL BUSHING 50K EVU SERIES
±20% 200mW 50kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TT ElectronicsP170N-QC12BR50K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PanasonicEVU-F3AF30B54
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE NO BUSHING DETENT 50K EVU SERIES
Descripciones
Descripciones de TT Electronics P160KN-0QC15B50K suministradas por sus distribuidores.
Potentiometers 16mm Rotary Panel Potentiometer
POT,ROTARY,50KOHM,20%, 200mW,PCB MOUNT
POT 50K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR
50K¦¸ ¡À20% 200mW 200V(AC) 9.5mm
ROTARY POT, 50K, 0.2W, 20%, LINEAR;
Res Conductive Plastic POT 50K Ohm 20% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (24.5 X 17 X 21mm) Pin Panel Mount/Through Hole Box/Tray
Rotary Pot, 50K, 0.2W, Through Hole; Track Resistance:50Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:200Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:P160 Series; Potentiometer Mounting:Through Hole; Shaft Diameter:6Mmrohs Compliant: Yes |Tt Electronics/bi Technologies P160KN-0QC15B50K