TT Electronics P160KN-0QC15B100K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 100000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TT Electronics P160KN-0QC15B100K.
IHS
Datasheet5 páginasHace 7 años
Sager Electronics
Future Electronics
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-0.47%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2016-11-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
TT ElectronicsP160KN2-0EC15B100K
P160 Series 0.2 W 100 kO Side Adjust Long PC Pins Conductive Plastic Potentiometer
±20% 200mW 100kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TT ElectronicsP110KV1-1F15BR100K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 100000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP160KNP-0QC20B100K
Potentiometer, Carbon Composition, 0.1W, 100000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Descripciones
Descripciones de TT Electronics P160KN-0QC15B100K suministradas por sus distribuidores.
P160 Series 0.2 W 100 kO Side Adjust PC Pins Conductive Plastic Potentiometer
100k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer None 1.0 Kierros Conductive Plastic 0.2W, 1/5W PC Pins
Potentiometers 16mm Rotary Panel Potentiometer
POT 100K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR
100K¦¸ ¡À20% 200mW 200V(AC) 9.5mm
POT CONDUCTIVE PLASTIC 100K OHM TH-HOLE
ROTARY POT, 100K, 0.2W, 20%, LINEAR;
Res Conductive Plastic POT 100K Ohm 20% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (24.5 X 17 X 21mm) Pin Panel Mount/Through Hole Box/Tray
Rotary Pot, 100K, 0.2W, Through Hole; Track Resistance:100Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:200Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:P160 Series; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Gangs:1 Rohs Compliant: Yes |Tt Electronics/bi Technologies P160KN-0QC15B100K