Bel Fuse CPD250-4530G
DC/DC Power Supply Quad-OUT 5V/3.3V/12V/-12V 40A/40A/5.5A/2A 250W 47-Pin
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Bel Fuse CPD250-4530G.
IHS
Datasheet21 páginasHace 3 años
Sager Electronics
Farnell
Electro Sonic
_legacy Avnet
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
SnapEDA
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-01-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descripciones
Descripciones de Bel Fuse CPD250-4530G suministradas por sus distribuidores.
250W 4 36V 75V 10mV,10mV,30mV,-380mV 20A 25A -12V 12V 3.3V 5V 162.5mm*40.6mm*128.7mm
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 250W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Rack Mount 36-75Vin 250W 5V25A 3.3V20A /12V4A
Compact PCI 250W 3.3V + 5V + 12V + -12V
DC-DC CONVERTER, QUAD OUTPUT, 36-75VIN, 5/3.3/12/-12VOUT, 250W, CPD SERIES
Power Supply;Cpd250-4530G;Dc-Dc;;In 36To75V;Out
AC to DC and DC to DC Converter 47-Pin
FRONT END - RACK MOUNT AC-DC CONVERTERS;
DC/DC CNVRTR 5V 3.3V +/-12V 250W
Isolated Chassis Mount DC/DC Converter, Industrial & ITE, 2:1, 250 W, 4 Outputs, Fixed, 5 V, 40 A, 3.3 V, 40 A, Regulated, Enclosed
POWER SUPPLYCPD250-4530GDC-DCI
Power Supply Applications:Ite; Input Ratio:2:1; Output Power Max:250W; No. Of Outputs:4 Output; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:25A; Output Voltage - Output 2:3.3V; Output Current - Output 2:20A; Width:40.6Mm Rohs Compliant: Yes |POWER ONE CPD250-4530G.