APEM Q8R1BXXY12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 40mcd Automotive 2-Pin
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para APEM Q8R1BXXY12E.
IHS
Datasheet7 páginasHace 3 años
Electro Sonic
Cadena de suministros
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descripciones
Descripciones de APEM Q8R1BXXY12E suministradas por sus distribuidores.
LED INDICATOR SEALED 8MM RECESSED BLACK CHROME FIXED YELLOW 12VDC SOLDER
Single Color LED, Yellow, Diffused
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 8MM, YELLOW, 2.1V
LED Indicator 8mm Recessed 12VDC IP67
8mm recessed black bezel IP67 sealed YELLOW 12V
LED PNL IND YELLOW DIFF 5MM SLDR
APEM 8 mm Fixed Yellow panel mount LED with Black Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 12 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:50Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.1V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8R1BXXY12E