APEM Q8R1BXXG24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd 2-Pin
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para APEM Q8R1BXXG24E.
IHS
Datasheet7 páginasHace 3 años
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-18.82%
Cadena de suministros
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descripciones
Descripciones de APEM Q8R1BXXG24E suministradas por sus distribuidores.
LED INDICATOR SEALED 8MM RECESSED BLACK CHROME FIXED GREEN 24VDC SOLDER
Single Color LED, Green, Diffused
LED Indicator 8mm Recessed 24VDC IP67
8mm recessed black bezel IP67 sealed GREEN 24V
LED PNL IND GREEN DIFF 5MM SLDR
100¡ã 2.2V(Typ) , , 5mm*5mm*5mm
APEM 8 mm Fixed Green panel mount LED with Black Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Panel Mount Indicator, Led, 8Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:60Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8R1BXXG24E