APEM Q6P1BXXG12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 50mcd Automotive 2-Pin
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para APEM Q6P1BXXG12E.
IHS
Datasheet6 páginasHace 3 años
Newark
element14 APAC
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-0.35%
Cadena de suministros
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descripciones
Descripciones de APEM Q6P1BXXG12E suministradas por sus distribuidores.
LED INDICATOR SEALED 6MM PROMINENT BLACK CHROME FIXED GREEN 12VDC SOLDER
Single Color LED, Green, Diffused
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 6MM, GREEN, 2.2V
LED Indicator 6mm Prominent 12VDC IP67
6mm prominent black bezel IP67 sealed GREEN 12V
LED PNL IND GREEN DIFF 3MM SLDR
APEM 6mm Panel Mount Black Chrome Bezel with Fixed Light Green LED with Prominent Bezel style and Solder Lug Terminals . 12VDC Voltage
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6P1BXXG12E