Analog Devices MAX6126BASA21+
EAR99 MAX6126 Tube 2006 voltage reference device 10mA 12.6V 1.3muVp-p 10ppm/C
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Analog Devices MAX6126BASA21+.
Analog Devices
Official datasheet0 páginasHace 0 años
Ciiva
element14 APAC
SHENGYU ELECTRONICS
Newark
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-2.94%
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 days ago)
Recursos de ingeniería
Ver Kits de evaluación y Diseños de referencia para Analog Devices MAX6126BASA21+.
Componentes relacionados
Analog DevicesMAX6126AASA21+
MAX6126 Series 2.048 V ±0.02 % Surface Mount Series Voltage Reference - SOIC-8
Texas InstrumentsLM4140CCM-2.5/NOPB
10ppm/¡æ 375¦ÌA Fixed 8mA 2.2¦ÌVp-p 2.5V 5.6V 2.5V ¡À0.1% SOIC-8 4.9mm*3.9mm*1.45mm
Analog DevicesMAX6126AASA41+
MAX6126 Series 4.096 V ±0.02 % Surface Mount Series Voltage Reference - SOIC-8
Analog DevicesMAX6126AASA30+
EAR99 MAX6126 Tube 2006 voltage reference device 10mA 12.6V 1.75muVp-p 5ppm/C
Analog DevicesADR4540ARZ
V-Ref Precision 4.096V 10mA 8-Pin SOIC N Tube
Analog DevicesADR4550ARZ
V-Ref Precision 5V 10mA 8-Pin SOIC N Tube / IC VREF SERIES 5V 8SOIC
Descripciones
Descripciones de Analog Devices MAX6126BASA21+ suministradas por sus distribuidores.
V-Ref Precision 2.048V 10mA 8-Pin SOIC N
VOLTAGE REF, SERIES, 2.048V, NSOIC-8; Voltage Reference Type: Series - Fixed; Product Range: MAX6126 Series; Reference Voltage: 2.048V; Initial Accuracy: 0.06%; Temperature Coefficient: ± 2ppm/°C; Voltage Reference Case Style: NSOIC; No. of Pins: 8Pins; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 125°C; Automotive Qualification Standard: -; RoHS Phthalates Compliant: To Be Advised; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)