Analog Devices LT1963AES8-2.5#PBF
LT1963A Series - 1.5A, Low Noise, Fast Transient Response LDO Regulators
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Analog Devices LT1963AES8-2.5#PBF.
Upverter
Datasheet28 páginasHace 13 años
Component Distributors Inc.
element14 APAC
Augswan
element14
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-2.03%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Component Search Engine
SímboloFootprint
3DDescargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Componentes relacionados
Texas InstrumentsLP38512MR-ADJ/NOPB
Adjustable Positive LDO Regulator, 0.5V Min, 5V Max, 0.3V Dropout, CMOS, PDSO8
Texas InstrumentsLP3882EMR-1.2/NOPB
1.5-A, ultra-low-dropout voltage regulator 8-SO PowerPAD -40 to 125
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A 8SOIC / 1.5A, Low Voltage, Low Quiescent Current LDO Regulator
MCP1727-ADJE/SN, LDOVOLTAGE REGULATOR, ADJUSTABLE 1.5A,0.8 TO 5V.5%,8-PIN SOIC
LDO Regulator Pos 5V 1.5A Automotive 8-Pin SOIC N Tube / IC REG LDO 5V 1.5A 8SOIC
IC CONV DDR DDR2 DDR3 / DDR Memory Termination Regulator 2.2V to 5.5V 8-Pin SOIC N EP T/R
Descripciones
Descripciones de Analog Devices LT1963AES8-2.5#PBF suministradas por sus distribuidores.
Low Dropout Regulator 2.5 Volt 1.5A 8-Pin SOIC N
IC, LDO REG, 2.5V, 1.5A, 8SOIC
IC MCU 8/16BIT 32KB FLASH 64QFN
SOIC8 2.5V FAST TRANS 1.5A LDO
Ldo Voltage Regulator, 2.5V, 1.5A, 8-Soic; Output Type:fixed; Input Voltage Min:2.1V; Input Voltage Max:20V; Fixed Output Voltage Nom.:2.5V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:1.5A Rohs Compliant: Yes