Analog Devices LT1764EFE-2.5#PBF
IC REG LINEAR 2.5V 3A 16TSSOP / Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3A 16-TSSOP-EP
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Analog Devices LT1764EFE-2.5#PBF.
Analog Devices
Official datasheet0 páginasHace 0 años
Linear Technology
Nu Horizons
Component Distributors Inc.
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-3.12%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
EE Concierge
SímboloFootprint
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Componentes relacionados
Analog DevicesMAX8869EUE18+
LDO Regulator Pos 0.8V to 5V1.8V 1A Automotive 16-Pin TSSOP EP / IC REG LDO 1.8V/ADJ 1A 16TSSOP
Analog DevicesMAX8869EUE25+
MAX8869 Series 2.5 V ±1 % SMT Fixed/Adjustable Voltage Reference - TSSOP-16
Analog DevicesMAX8869EUE10+
FIXED/ADJUSTABLE MAX8869 Tube Surface Mount voltage regulator linear 350mV 5mm 1A 1.5W
Texas InstrumentsTPS76833QPWP
1-A, 10-V, low-dropout voltage regulator with power good & enable 20-HTSSOP -40 to 125
Texas InstrumentsTLV2217-25PWR
500-mA, 12-V, low-dropout voltage regulator 20-TSSOP 0 to 125
Texas InstrumentsTPS7325QPWR
500-mA, 10-V, low-dropout voltage regulator with power good & enable 20-TSSOP -40 to 85
Analog DevicesMAX8869EUE33+
MAX8869 Series 3.3 V 1 A Adjustable Fixed SMT Voltage Regulator - TSSOP-16
Analog DevicesMAX8869EUE25+T
Texas InstrumentsTPS7301QPW
500-mA, 10-V, low-dropout voltage regulator with power good & enable 20-TSSOP -40 to 125
Descripciones
Descripciones de Analog Devices LT1764EFE-2.5#PBF suministradas por sus distribuidores.
LDO Regulator Pos 2.5V 3A 16-Pin TSSOP EP Tube
Fixed Positive LDO Regulator, 1.8V, 0.66V Dropout, PDSO16
3A, Fast Transient Response, Low Noise, LDO Regulators