Amphenol L177DFAH15SOL2RM5
Conn D-Subminiature SKT 15 POS 2.74mm Solder ST Thru-Hole 15 Terminal 1 Port
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Amphenol L177DFAH15SOL2RM5.
Future Electronics
Datasheet117 páginasHace 21 años
Master Electronics
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-0.17%
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2009-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
TE Connectivity5747841-4
D Sub Connector, Standard, Plug, AMPLIMITE HD-20 Series, 15 Contacts, DA, Solder
TE Connectivity5747872-8
D Sub Connector, DB15, Standard, Plug, AMPLIMITE HD-20, 15 Contacts, DA, Solder
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SLDR / 15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
HARTING Elektronik09662516512
D Sub Connector, D Sub PCB Connectors, DA, Receptacle, 15, Metal, Solder RoHS Compliant: Yes
HARTING Elektronik09652626812
15 WAY RIGHT ANGLE THROUGH HOLE MOUNT PCB D-SUB CONNECTOR PLUG, 2.74MM PITCH
15 WAY RIGHT ANGLE THROUGH HOLE MOUNT PCB D-SUB CONNECTOR SOCKET, 2.74MM PITCH
Descripciones
Descripciones de Amphenol L177DFAH15SOL2RM5 suministradas por sus distribuidores.
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
D SUB CONN, RCPT, DA, 15POS, TH; D Sub Connector Type: Standard; Gender: Receptacle; Product Range: -; No. of Contacts: 15Contacts; D Sub Shell Size: DA; Contact Termination Type: Solder; Connector Mounting 01M0186
Dsub, Machined signal 7.5A, Straight PCB Thru Hole, Cnt Length=5.5mm (.217in), Cnt =0.6mm (.024in), 15 Socket, Bright Tin Shell, 0.76μm (30μin) Gold, 4-40 Standoff, With Boardlock